Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz zablokować cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Poleć ambient znajomemu
Kategoria
Czas dodania
Sortowanie
Newsletter

5 najlepszych ambientów każdego tygodnia - zapisz się!
Dodano: 03.03.2016
Kategoria: street ambient media
5
0
1088Jak zareagowałbyś na widok zdjęć ślubnych z dwunastolatką?

Podobny ambient powstał kilka lat temu w Norwegii. Jednak z Internetu przeniesiono go na nowojorskie ulice.
Kilka lat temu w Internecie głośno mówiono o blogu 12-letniej panny młodej. Miała ona wyjść za mąż za 37-letniego mężczyznę. Wszystko to działo się za aprobatą rodziców dziewczynki. Każdy post dziewczynki budził coraz to większe oburzenie Internautów. Na szczęście historia 12-letniej Norweżki była fikcją. Prowokację przeprowadziła organizacja Plan Norge. Poprzez ten ambient chciała pokazać, jak wyglądają dziecięce małżeństwa w krajach Trzeciego Świata. Wówczas blog nieletniej panny młodej był najchętniej czytanym intenetowym pamiętnikiem w całym kraju. Wszystko to działo się w sieci, gdzie rzadko komu brakuje odwagi, by zareagować. Co byłoby, gdyby podobna akcja wydarzyła się nie w mediach społecznościowych, a w rzeczywistości?
Na ten pomysł wpadł Coby Persin, tworzący filmy z eksperymentami społecznymi, interwencjami i żartami na swoim kanale youtubowym. W jednym podszył się pod 15-latka i założył fikcyjne konto na Facebooku. Tam za rzekoma zgoda rodziców nawiązał kontakt z trzema nastoletnimi dziewczynkami. W wyniku czatu wszystkie dziewczynki dały skusić się spotkać z "chłopcem". Jedna z nich otworzyła mu drzwi do swojego domu, inna spotkała się z nim w parku, a trzecia wsiadła do nieoznaczonej furgonetki. Na szczęście była to tylko prowokacja - w środku pojazdu byli rodzice dziewczynki. Każda z nich dostała przestrogę, jak niebezpieczne może być zawieranie znajomości przez Internet.

 


Tym razem Coby Persin wspomógł inicjatywę organizacji Plan Norge. Youtuber zatrudnił 65-letniego aktora i 12-letniego dziewczynkę, aby wcielili się w role pary. Ubrani w stroje ślubne przemierzali nowojorski Manhattan. Pozowali do zdjęć, a sam Persin zagrał fotografa. Coby Persin w swoim ambiencie chciał nawiązać nie tylko do krajów Trzeciego Świata, a do niektórych stanów Ameryku. Szacuje się, że ok. 33 tysięcy dziewczynek w Ameryce weźmie ślub przez ukończeniem 18 lat. Jednak to najwięcej "child brides" mieszka w Afryce Zachodniej i Subsaharyjskiej oraz Azji Południowej. Marka: Coby Persin
Kraj: USA    
Autor:
5
0
1088

Średnia ocena:5
Suma ocen: 5


LOSOWY AMBIENT MEDIA NASTĘPNY AMBIENT MEDIADodaj komentarz:
Pola oznaczone * są wymagane


Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Administrator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Zobacz regulamin komentowania i dodawania opinii.

Dodane komentarze:
Nie ma jeszcze komentarzy tego ambientu. Dodaj go jako pierwszy.Podobne ambient media


Wszystkie podobne »Popularne tagiZobacz najczęściej oglądane w tej kategorii
Dodaj ambient
Twórz z nami serwis Ambientising.pl Podziel się z czytelnikami ciekawym przykładem reklamy ambientowej.
DODAJ AMBIENT
Newsletter
Zapisując się otrzymasz co tydzień 5 najlepiej ocenianych ambientów minionego tygodnia. Bądź na bieżąco z reklamą ambientową.