Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz zablokować cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Poleć ambient znajomemu
Kategoria
Czas dodania
Sortowanie
Newsletter

5 najlepszych ambientów każdego tygodnia - zapisz się!
Dodano: 25.02.2016
Kategoria: non-commercial ambient media
3
0
1280Pobiorą DNA z Twojego peta i odtworzą światu Twoją twarz

Wyrzucając wypalonego papierosa bądź gumę do żucia na ulicę wyrzucasz wraz z nim także swoje DNA. Pewna artystka zorganizowała ambient, w którym kompromituje śmiecących.
Według badań amerykańskiej Agencji Ochrony Śorowiska, przeciętny Amerykanin produkuje blisko 4 kg śmieci. Polak wyrzuca nieco mniej - ponad kilogram dziennie. W obu przypadkach nie wszystko trafia do zbiorników na śmieci, a bezpośrednio na ulice. Okazjonalnie są wystawiane mandaty. Jednak nie jest to zbyt przekonywująca metoda przestrzegająca przed śmieceniem ulic. Dlatego pewna artystka postanowiła przeprowadzić doraźną akcję, w której kompromituje zanieczyszczających miejski pejzaż.
Każdy, kto ma w zwyczaju pozostawiać gumę do żucia bądź niedopałki papierosów nie w miejscu do tego przeznaczonym, musi liczyć się z mozliwoścą publicznego upokorzenia. Niewielu z nas zdają sobie z tego sprawę, że zostawiając po sobą tego typu śmieci, zostawiamy wraz z nim precyzyjny ślad w postaci naszego DNA.
W ramach projektu Stranger Visions Heather Dewey-Hagborg na postawie pobieranego materiału genetycznego z m.in. z obgryzanych paznokci, tzw. petów czy przeżutych gum, autorzy ambientu tworzą wizerunku twarzy zaśmiecających, korzystając z metody fenotypowania DNA.

Tego typu metody wykorzystywane są głownie do tropienia przestępców. Akcja ma za zadanie pokazać również aspekt inwigilacji społeczeństwa. Pozostaje jedno pytanie: prowokacja czy naprawdę precyzyjny sposób można nami inwigilować? Agencja: Strange Visions' Heather Dewey-Hagborg    
Źródło: http://deweyhagborg.com/strangervisions/    
Autor:
3
0
1280

Średnia ocena:5
Suma ocen: 3


LOSOWY AMBIENT MEDIA NASTĘPNY AMBIENT MEDIADodaj komentarz:
Pola oznaczone * są wymagane


Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Administrator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Zobacz regulamin komentowania i dodawania opinii.

Dodane komentarze:
Nie ma jeszcze komentarzy tego ambientu. Dodaj go jako pierwszy.Podobne ambient media


Wszystkie podobne »Popularne tagiZobacz najczęściej oglądane w tej kategorii
Dodaj ambient
Twórz z nami serwis Ambientising.pl Podziel się z czytelnikami ciekawym przykładem reklamy ambientowej.
DODAJ AMBIENT
Newsletter
Zapisując się otrzymasz co tydzień 5 najlepiej ocenianych ambientów minionego tygodnia. Bądź na bieżąco z reklamą ambientową.