Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz zablokować cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Poleć ambient znajomemu
Kategoria
Czas dodania
Sortowanie
Newsletter

5 najlepszych ambientów każdego tygodnia - zapisz się!
Dodano: 13.02.2016
Kategoria: non-commercial ambient media
5
0
1256Miej zielone serce dla zwierząt

Świnia jest mądrzejsza od psa, krowa cieszy się z rozwiązanego problemu, a kura jest w stanie oddać życie, żeby obronić swoje potomstwo. W tym ambient media m.in. tego można się dowiedzieć.
Świnia jest mądrzejsza od psa, krowa cieszy się z rozwiązanego problemu, a kura jest w stanie oddać życie, żeby obronić swoje potomstwo. Nie mieliście o tym zielonego pojęcia? Szkoda, bo może wtedy myślelibyście o tych zwierzętach z większą? miłością. Dlatego właśnie organizacja CIWF Polska z okazji walentynek przygotowała ?zielone serce? dla wszystkich i zostawiła swój zielony znak w całym mieście.
?Miej serce dla zwierząt!? ? mówi organizacja CIWF Polska i z okazji walentynek, czyli święta miłości, przypomina, że wszystkie zwierzęta, także takie jak krowy, świnie czy kury, powinniśmy traktować dobrze i z szacunkiem. Tuż przed walentynkami w całej Warszawie pojawiły się namalowane na chodnikach zielone serca. Dlaczego akurat zielone? Małgorzata Szadkowska z CIWF Polska podpowiada: ?Zielony to kolor naszej organizacji i nasze logo. Ale zielony to przecież też kolor, który kojarzy nam się z harmonią, naturą, trawą i zwierzętami pasącymi się na niej?.
Czy wszystkie zwierzęta wypasają się jednak na zielonej trawie? CIWF Polska przypomina, że niestety nie. W Polsce wielkoprzemysłowych ferm mamy już ponad 800 i większość zwierząt, które hodujemy w kraju, pochodzi niestety z takich miejsc. ?To niewyobrażalne, maszynowe wręcz produkowanie naszego jedzenia i często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak to wygląda. A wygląda to źle: mówimy o zwierzętach, które mogą odczuwać ból, stres i strach, a żyją w zamknięciu, stłoczone z innymi osobnikami, bez dostępu do światła, trawy czy pastwiska? ? dodaje Szadkowska.

 Zwierzęta hodowlane, takie jak świnie, krowy, króliki czy kury odczuwają przeróżne emocje, są inteligentne i tworzą skomplikowane sieci relacji z innymi zwierzętami. Co roku jednak na potrzeby człowieka zabijane są ich gigantyczne ilości. W samej tylko Polsce ginie prawie 900 000 000 zwierząt rocznie i większość z nich hodowana jest na wielkoprzemysłowych fermach podobnych do metalowych hangarów. Co można więc zrobić, żeby pomóc zwierzętom hodowlanym? CIWF Polska namawia do dokonywania codziennych, mądrych wyborów konsumenckich i wybierania produktów, które pochodzą z mniejszych hodowli, zamiast tych z megaferm. W przypadku jajek system jest prosty i dobrze znany Polakom: należy wybierać jajka z numerem 0 lub 1. W przypadku mięsa, np. z kurczaka: warto zapłacić więcej za tego z małej hodowli, zjeść go rzadziej, ale lepszej jakości (badania pokazują, że takie mięso zawiera nawet 50% tłuszczu mniej i więcej kwasów omega-3). Warto też zmniejszyć ilość mięsa i produktów pochodzących od zwierząt w swojej diecie, a jeść więcej warzyw i kasz. A dla tych, którzy chcą się pochwalić swoją miłością do zwierząt, organizacja przygotowała fotoprzewodnik, jak szybko zrobić #zieloneserce origami. Instrukcja znajduje się na stronie http://www.ciwf.pl/walentynkiMarka: CIWF
Źródło: Informacja prasowa     Kraj: Polska    
Autor:
5
0
1256

Średnia ocena:5
Suma ocen: 5


LOSOWY AMBIENT MEDIA NASTĘPNY AMBIENT MEDIA

Tagi: ciwf, zwierzęta,


Dodaj komentarz:
Pola oznaczone * są wymagane


Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Administrator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Zobacz regulamin komentowania i dodawania opinii.

Dodane komentarze:
Nie ma jeszcze komentarzy tego ambientu. Dodaj go jako pierwszy.Podobne ambient media


Wszystkie podobne »Popularne tagiZobacz najczęściej oglądane w tej kategorii
Dodaj ambient
Twórz z nami serwis Ambientising.pl Podziel się z czytelnikami ciekawym przykładem reklamy ambientowej.
DODAJ AMBIENT
Newsletter
Zapisując się otrzymasz co tydzień 5 najlepiej ocenianych ambientów minionego tygodnia. Bądź na bieżąco z reklamą ambientową.