Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz zablokować cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Poleć ambient znajomemu
Kategoria
Czas dodania
Sortowanie
Newsletter

5 najlepszych ambientów każdego tygodnia - zapisz się!
Dodano: 14.10.2015
Kategoria: street ambient media
5
0
1310Podpisz się na... krowie

Compassion in World Farming razem ze swoim polskim oddziałem CIWF Polska rozpoczęło międzynarodową akcję “Krowa w trasie”, żeby promować kampanię Stop Eksportowi Żywych Zwierząt. Krowa już jutro przyjedzie do Polski.
W czwartek 15 października wyjątkowa rzeźba krowy naturalnych rozmiarów przyjedzie do Polski. Zostanie zainstalowana na jeden dzień w centrum Warszawy i pojawi się w okolicy pomnika Kopernika przy Krakowskim Przedmieściu w godzinach od 12 do 16. Będzie można się na niej podpisać, żeby wyrazić swój sprzeciw wobec brutalnego traktowania zwierząt. Aktywiści organizacji chcą w ten sposób zwrócić uwagę na brutalny sposób wywozu żywych zwierząt poza granice Unii Europejskiej i doprowadzić do wprowadzenia zakazu takiego transportu w UE. Kampania, którą prowadzą w całej Europie nazywa się Stop Eksportowi Żywych Zwierząt i aktualnie można podpisać apel oraz pomóc stworzyć tę wyjątkową trójwymiarową petycję, która w połowie listopada zostanie przekazana Komisji Europejskiej w Brukseli. Rzeźba krowy powstała na podstawie tego, co śledczy organizacji zobaczyli na własne oczy. Najnowsze śledztwo przeprowadzone przez Compassion in World Farming, razem z dwoma innymi organizacjami pozarządowymi, ujawniło ponure fakty. Każdego roku około 3 mln zwierząt jest wywożonych z UE do uboju, tuczu lub hodowli, m.in. do Izraela, Turcji i Strefy Gazy. Trasa wiedzie również przez Polskę. Rzeźba odzwierciedla ponurą rzeczywistość i symbolizuje wszystkie zwierzęta, które całymi dniami cierpią podczas transportu (bite, bez wody i pokarmu), a później w rzeźniach, gdzie nie chronią ich unijne przepisy i zwierzęta są zabijane w sposób powodujący ogromny ból i cierpienie. Udokumentowaliśmy przypadki brutalnego traktowania krów, a także młodych cieląt- zwierząt dopiero odstawionych od matek.

Ostatnie przełomowe orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej stwierdza, że europejskie ustawy dot. transportu zwierząt muszą być stosowane nawet w tej części podróży, które dzieją się poza UE. Jednak, jak wynika z naszego materiału śledczego, ustawodawstwo to nie jest egzekwowane i nie ma żadnych konsekwencji dla tych, którzy łamią prawo.

Małgorzata Szadkowska z organizacji CIWF Polska: „Nasze zdjęcia są szokujące. Na większości widać po prostu przerażone cielęta, które ledwo utrzymują się na nogach i bezradnie patrzą przez metalowe pręty. Po naszym śledztwie wiemy już, że część z nich nie przeżywa w ogóle takiego transportu. Wiemy też, że krowy są wiązane i brutalnie ciągnięte. A jeśli weźmiemy jeszcze pod uwagę to, co wydarzyło się u w zeszłym tygodniu u wybrzeży Brazylii, gdy zatonął statek z 5000 krów, to naprawdę trzeba się zastanowić czy potrzebujemy w ogóle przewozić żywe zwierzęta i tak je traktować. Czas z tym skończyć”.

Rzeźba-krowa pojawiła się najpierw w Londynie, potem kolejno pojawi się w Paryżu, Hadze, Berlinie, Warszawie, Pradze, Rzymie i Brukseli. 
Agencja: CIWF     Marka: CIWF
Źródło: informacja prasowa     Kraj: Polska    
Autor:
5
0
1310

Średnia ocena:5
Suma ocen: 5


LOSOWY AMBIENT MEDIA NASTĘPNY AMBIENT MEDIADodaj komentarz:
Pola oznaczone * są wymagane


Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Administrator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Zobacz regulamin komentowania i dodawania opinii.

Dodane komentarze:
Nie ma jeszcze komentarzy tego ambientu. Dodaj go jako pierwszy.Podobne ambient media


Wszystkie podobne »Popularne tagiZobacz najczęściej oglądane w tej kategorii
Dodaj ambient
Twórz z nami serwis Ambientising.pl Podziel się z czytelnikami ciekawym przykładem reklamy ambientowej.
DODAJ AMBIENT
Newsletter
Zapisując się otrzymasz co tydzień 5 najlepiej ocenianych ambientów minionego tygodnia. Bądź na bieżąco z reklamą ambientową.