Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz zablokować cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Poleć ambient znajomemu
Kategoria
Czas dodania
Sortowanie
Newsletter

5 najlepszych ambientów każdego tygodnia - zapisz się!
Dodano: 15.09.2015
Kategoria: museum ambient media
8
0
1719Królik Bugs w muzeum

„Klatki należą do przeszłości!” – mówi organizacja Compassion in World Farming i prosi muzea w Europie o przyjęcie klatek do swoich kolekcji.
fot. Olga Plesińska
W czwartek 10 września organizacja Compassion in World Farming, razem ze swoimi wszystkimi międzynarodowymi oddziałami, zorganizowała akcję przekazywania klatek do muzeów w całej Europie. Przedstawiciele organizacji postanowili w ten sposób przypomnieć o dużej kampanii, którą prowadzą od zeszłego roku: Koniec Epoki Klatkowej i szerzyć tym samym świadomość na temat chowu przemysłowego zwierząt. Organizacja pojawiła się w muzeach 7 największych europejskich miast: w Luwrze w Paryżu, Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, Rijksmuseum w Amsterdamie, Muzeum Narodowym w Warszawie, Niemieckim Muzeum Historycznym w Berlinie, Museo della Tortura w Lucca i Národního zemědělského w Pradze.
W Warszawie przedstawiciele organizacji skierowali się pod Muzeum Narodowe, gdzie chcieli oddać metalową klatkę jako eksponat do muzealnych zbiorów. Miało to na celu podkreślenie faktu, że klatki ? jako pomysł na hodowanie i przetrzymywanie zwierząt przez całe ich życie ? nie mają już miejsca w nowoczesnym świecie. Klatkę do muzeum dostarczył sam Królik Bugs. Dlaczego akurat on? Ponieważ to króliki są zwierzęciem najczęściej zamykanym i hodowanym w klatce w Unii Europejskiej.
Krzysztof Mularczyk, dyrektor polskiego biura Compassion in World Farming, powiedział: ?Jest rok 2015. Klatki są reliktem, częścią przeszłości i naprawdę powinny zostać już odesłane do historii. Nie żyjemy w średniowieczu. Najwyższy czas ewoluować i położyć kres takim praktykom hodowania zwierząt gospodarskich ? w klatkach, w których spędzają całe swoje życie, bez możliwości wyjścia na zewnątrz i bardzo często nawet bez możliwości jakiegokolwiek ruchu wewnątrz klatki?.

 

Klatki powinny należeć do historii i uważamy, że nic tego lepiej nie symbolizuje, niż muzeum – dodaje Małgorzata Szadkowska z CIWF Polska. „Metalowa klatka, którą dziś tu mamy, służyła kiedyś naprawdę do hodowania królików. W całej Unii Europejskiej hoduje się ich tylko na mięso ponad 330 milionów, ale ferm przemysłowych w Europie wciąż jest bardzo dużo i łącznie przetrzymuje się na nich 700 milionów zwierząt rocznie. Nasze śledztwa wykazały, że zwierzęta przetrzymywane są na takich fermach w strasznych warunkach. I dotyczy to nie tylko królików, ale też kaczek, świń (trzymane są w metalowych kojcach indywidualnych i porodowych), ale przede wszystkim kur”.

 

Wciąż można podpisywać petycję, którą organizacja pod koniec tego roku złoży w Brukseli: stop klatkom dla krolikow. Marka: Compassion in World Farming
Źródło: Informacja prasowa     Kraj: Polska    
Autor:
8
0
1719

Średnia ocena:5
Suma ocen: 8


LOSOWY AMBIENT MEDIA NASTĘPNY AMBIENT MEDIADodaj komentarz:
Pola oznaczone * są wymagane


Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Administrator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Zobacz regulamin komentowania i dodawania opinii.

Dodane komentarze:
Nie ma jeszcze komentarzy tego ambientu. Dodaj go jako pierwszy.Podobne ambient media


Wszystkie podobne »Popularne tagiZobacz najczęściej oglądane w tej kategorii
Dodaj ambient
Twórz z nami serwis Ambientising.pl Podziel się z czytelnikami ciekawym przykładem reklamy ambientowej.
DODAJ AMBIENT
Newsletter
Zapisując się otrzymasz co tydzień 5 najlepiej ocenianych ambientów minionego tygodnia. Bądź na bieżąco z reklamą ambientową.