Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz zablokować cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Poleć ambient znajomemu
Kategoria
Czas dodania
Sortowanie
Newsletter

5 najlepszych ambientów każdego tygodnia - zapisz się!
Dodano: 22.07.2015
Kategoria: moto ambient media
13
0
1714Szukasz przestrzeni?

Na parkingu przy Hali Stulecia we Wrocławiu stanęła Piramida aut. Jakby tego było mało, nie zabrakło tez nosorożców i słoni.
Ponad 30 dni trwała kampania agencji Reklamowej Times. Agencja zadbała o kompleksową strategię działań, komunikację marki oraz projekty wykonawcze i produkcję nośników ambient media. Najpierw powstała Piramida Aut, w której wykorzystano trzy auta, z których jedno ?zaparkowało? na maskach dwóch pozostałych. Instalacja została opatrzona hasłem ?Szukasz przestrzeni? Parkuj komfortowo na Parkingu przy Hali Stulecia?. Szaleńcy? Skutkiem ambientu było zmatowanie lakierów samochodów oraz szerokie zainteresowanie: już przy montażu przedsięwzięcie przyciągnęło tłumy gapiów i kierowców jadących pojazdów.
Ile miejsca zajmuje stojący słoń lub nosorożec? Możliwe ,ze nigdy się nad tym nie zastanawialiście, ale ten ambient rozjaśnia te ewentualne rozważania. W wrocławskim zoo dwa dni przed otwarciem słynnego oceanarium, twórcy przedsięwzięcia namalowali w skali 1:1 dwa miejsca parkingowe obok wybiegów słoni oraz na tarasie widokowym wybiegu nosorożców. W jednym z nich umieścili rzeczywistej wielkości ślady zwierząt z podpisem ?Tyle miejsca zajmuje stojący słoń/nosorożec?. Natomiast w drugim umieszczono tekst: ?Tyle samo miejsca udostępniamy Ci na zaparkowanie Twojego auta na Parkingu przy Hali Stulecia?.
Mogłoby się wydawać, że nośnik przyciągnie głównie dzieci, jednak ambientem nie tylko one były zainteresowane. Porównywaniem swojej stopy do tej od słonia budziło duże zainteresowanie, niezależnie od wieku. Po co ten ambient? Jego celem było poinformowanie o nowych, niższych cenach parkingu. Poza tym istotną kwestią było także ocieplenie wizerunku parkingu i ukazania zalet parkowania na najnowocześniejszym, zadaszonym miejscu dla postoju pojazdów we Wrocławiu.

Co prawda instalacja ambient media stanowiły podstawę kreacji, ale temu kreatywnemu przedsięwzięciu towarzyszy ły także tradycyjne nośniki np. projekt reklamy prasowej, wykorzystujący piramidę aut i graficzna interpretacja instalacji w zoo. Dodatkowo pojawiły się ulotki, bannery internetowe i cztery różne spoty radiowe, na potrzeby których zostały stworzone cztery humorystyczne scenki sytuacyjne „memy”.Agencja: Chirurdzy Reklamy     Marka: Parking przy Hali Stulecia we Wrocławiu
Źródło: http://chirurdzy-reklamy.pl/     Kraj: Polska    
Autor:
13
0
1714

Średnia ocena:5
Suma ocen: 13


LOSOWY AMBIENT MEDIA NASTĘPNY AMBIENT MEDIADodaj komentarz:
Pola oznaczone * są wymagane


Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Administrator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Zobacz regulamin komentowania i dodawania opinii.

Dodane komentarze:
Nie ma jeszcze komentarzy tego ambientu. Dodaj go jako pierwszy.Podobne ambient media


Wszystkie podobne »Popularne tagiZobacz najczęściej oglądane w tej kategorii
Dodaj ambient
Twórz z nami serwis Ambientising.pl Podziel się z czytelnikami ciekawym przykładem reklamy ambientowej.
DODAJ AMBIENT
Newsletter
Zapisując się otrzymasz co tydzień 5 najlepiej ocenianych ambientów minionego tygodnia. Bądź na bieżąco z reklamą ambientową.