Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz zablokować cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Poleć ambient znajomemu
Kategoria
Czas dodania
Sortowanie
Newsletter

5 najlepszych ambientów każdego tygodnia - zapisz się!
Dodano: 11.05.2015
Kategoria: non-commercial ambient media
5
0
1052Więcej niż znak

Co jak co, ale dawno tak świetnej kampanii społecznej nie widzieliśmy. Tak jak i w naszym kraju, kierowcy bez przyznanego przywileju do parkowania w miejscach dla niepełnosprawnych notorycznie popełniają owe wykroczenie. W Rosji znaleziono niebywały sposób dotarcia do tej grupy społecznej.

Niedawno w Polsce wyszło nowe rozporządzenie dotyczące wykroczeń. Jedno z nich dotyczyło parkowania w miejscach dla niepełnosprawnych przez osoby do tego nieuprawnione. Pomimo tego, kierowcy notorycznie zajmują miejsca parkingowe przeznaczone inwalidom. Rosja znalazła sposób, jak zwalczyć tą plagę u siebie. Na moskiewskich parkingach dla niepełnosprawnych w pobliżu centrum biznesowych i  galeriach handlowych, został zamontowany zestaw, w którego skład wchodziła kamera, projektor, urządzenie do robienia mgły wodnej oraz głośniki. W momencie, kiedy zjawiał się delikwent, podjeżdżający na miejsce dla osób niepełnosprawnych, kamera z detektorem sprawdzała czy na przedniej szybie znajduje się specjalne oznaczenie dla uprawnionych do tego pojazdów. Jeśli go nie było, aktywowały się wszystkie urządzenia tak, że przed samochodem, na miejscu parkingowym, pojawiał się hologram osoby na wózku inwalidzkim.

Do ambientu zostało przygotowanych osiem różnych postaci wyświetlających się poprzez hologram. Emitowane były w zależności od reakcji kierowcy, sprawiając wrażenie, że wirtualna postać prowadzi konwersację z nieposkromionym kierowcą.

Jak widzicie, akcja robi wrażenie dla uczestników. Rosjanie pokornie zmieniali plany, parkowali w innym miejscu. Warto zauważyć, że w ten sposób zostali uświadomieni, że zostali złapani na gorący uczynku i wykroczenie zaraz może zakończyć się dla nich realna karą.Agencja: Y&R Moscow     Marka: Dislife
Źródło: youtube.com     Kraj: Rosja    
Autor:
5
0
1052

Średnia ocena:5
Suma ocen: 5


LOSOWY AMBIENT MEDIA NASTĘPNY AMBIENT MEDIADodaj komentarz:
Pola oznaczone * są wymagane


Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Administrator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Zobacz regulamin komentowania i dodawania opinii.

Dodane komentarze:
Nie ma jeszcze komentarzy tego ambientu. Dodaj go jako pierwszy.Podobne ambient media


Wszystkie podobne »Popularne tagiZobacz najczęściej oglądane w tej kategorii
Dodaj ambient
Twórz z nami serwis Ambientising.pl Podziel się z czytelnikami ciekawym przykładem reklamy ambientowej.
DODAJ AMBIENT
Newsletter
Zapisując się otrzymasz co tydzień 5 najlepiej ocenianych ambientów minionego tygodnia. Bądź na bieżąco z reklamą ambientową.