Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz zablokować cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Poleć ambient znajomemu
Kategoria
Czas dodania
Sortowanie
Newsletter

5 najlepszych ambientów każdego tygodnia - zapisz się!
Dodano: 29.04.2015
Kategoria: food ambient media
4
0
949Polski to "Ą" i "Ę"

Myśląc „polski alfabet” pomijasz litery takie jak „ą” czy „ę”, a pisząc wiadomość typu SMS nie używasz znaków diakrytycznych? Oto ambient dla Ciebie!
Rysunek Henryka Sawki.

Coraz to więcej Polaków zapomina o polskich znakach. Zamiast „mrówka”, piszemy „mrowka”, a zamiast „łaska” – „laska”. Przeprowadzono badania dla Rady Języka Polskiego, z których wynika, że blisko połowa Polaków nie używa znaków diakrytycznych – cechy charakterystycznej dla polskiego języka, wyróżniającego nas spośród innych alfabetów na świecie. W obronie ojczystego języka nie stoi już tylko profesor Miodek czy Bralczyk, ale cała rzesza aktywistów. Ambient został rozpowszechniony w taki sam sposób, w jaki rozprzestrzenia się problem – drogą elektroniczną. Na kanale  portalu Youtube.com zamieszczano film, w którym ukazuje się różnice w pisowni m.in. zdań takich jak „dziecko do kąta”, a „dziecko do kata”, czy „robisz mi łaskę” i „robisz mi laskę”.

Za akcję jest odpowiedzialna agencja Ogilvy & Mather Advertising, Ogilvy One. Ambient został nagrodzony w konkursie KTR w 2013 roku w kategorii Active Advertising – działania PR. Agencja: Ogilvy & Mather Advertising/ OgilvyOne     Marka: Rada Języka Polskiego
Źródło: youtube.com     Kraj: Polska    
Autor:
4
0
949

Średnia ocena:5
Suma ocen: 4


LOSOWY AMBIENT MEDIA NASTĘPNY AMBIENT MEDIADodaj komentarz:
Pola oznaczone * są wymagane


Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Administrator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Zobacz regulamin komentowania i dodawania opinii.

Dodane komentarze:
Nie ma jeszcze komentarzy tego ambientu. Dodaj go jako pierwszy.Podobne ambient media


Wszystkie podobne »Popularne tagiZobacz najczęściej oglądane w tej kategorii
Dodaj ambient
Twórz z nami serwis Ambientising.pl Podziel się z czytelnikami ciekawym przykładem reklamy ambientowej.
DODAJ AMBIENT
Newsletter
Zapisując się otrzymasz co tydzień 5 najlepiej ocenianych ambientów minionego tygodnia. Bądź na bieżąco z reklamą ambientową.