Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz zablokować cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Poleć ambient znajomemu
Kategoria
Czas dodania
Sortowanie
Newsletter

5 najlepszych ambientów każdego tygodnia - zapisz się!
Dodano: 25.04.2015
Kategoria: non-commercial ambient media
4
0
1235Projekt-widmo

Niedawno Hiszpania wprowadziła ustawę, zabraniającą możliwość demonstracji. Jak to się mówi - potrzeba matką wynalazków.

 Co byście powiedzieli, że u nas, w Polsce, kraju o szerokiej tradycji protestacyjnej, nagle zabroniono tego – jakby nie było – demokratycznego przywileju? Zapewne paradoksalnie powstałby kolejny protest. Tak też się stało w Hiszpanii. Władze państwa wprowadziły kontrowersyjną ustawę, m.in. ograniczająca możliwość demonstracji. Osoby łamiące ten zakaz, zostaną ukarane surową grzywną. Tak też, aby prawa nie złamać, ale promować wolność słowa i wolę sprzeciwu, powstał ambient wirtualny. Mieszkańcy wyrazili swoje niezadowolenie za pomocą… hologramów.

Pod gmachem parlamentu w Madrycie przeszło się kilkanaście tysięcy wirtualnych ludzi. Aby protest-widmo nie odbył się bez echa, postacie dodatkowo krzyczały, żądały zmiany przepisów, trzymając transparenty. Projekt miał za zadanie uświadomić innym, że ograniczając wolnośc słowa, społeczeństwo staje sie takimi przezroczystymi hologramami. Trudno się nie zgodzić ze słowami rzecznika protestu grupy „Nie jesteśmy przestępcami” - wirtualny projekt ma w sobie bardzo dużo ironii.

Bądź, co bądź, nie były to trójwymiarowe postacie, ale kto wie – jak wcześniej wspomnieliśmy – potrzeba matką wynalazków. Jeśli ten ambient promujący wolność wyrażania swojej opinii nie poskutkuje, to może kolejny będzie już w 3d? Co jak co, ale nawet w tym wymiarze, akcja jest jest wymowna i całość robi duże wrażenie.

Chcieliśmy zorganizować demonstrację, pozwalającą uczestnikom stać się niepowstrzymanymi. Pokazujemy, że rząd nie uciszy naszych głosów, nawet jeżeli będziemy musieli zamienić się w hologramy, będziemy dalej walczyli o nasze prawa – piszą organizatorzy na stronie internetowej projektu. Agencja: Nie jesteśmy przestępcami    
Źródło: youtube.com     Kraj: Hiszpania    
Autor:
4
0
1235

Średnia ocena:5
Suma ocen: 4


LOSOWY AMBIENT MEDIA NASTĘPNY AMBIENT MEDIADodaj komentarz:
Pola oznaczone * są wymagane


Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Administrator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Zobacz regulamin komentowania i dodawania opinii.

Dodane komentarze:
Nie ma jeszcze komentarzy tego ambientu. Dodaj go jako pierwszy.Podobne ambient media


Wszystkie podobne »Popularne tagiZobacz najczęściej oglądane w tej kategorii
Dodaj ambient
Twórz z nami serwis Ambientising.pl Podziel się z czytelnikami ciekawym przykładem reklamy ambientowej.
DODAJ AMBIENT
Newsletter
Zapisując się otrzymasz co tydzień 5 najlepiej ocenianych ambientów minionego tygodnia. Bądź na bieżąco z reklamą ambientową.