Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz zablokować cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Poleć ambient znajomemu
Kategoria
Czas dodania
Sortowanie
Newsletter

5 najlepszych ambientów każdego tygodnia - zapisz się!
Dodano: 27.12.2013
Kategoria: non-commercial ambient media
0
0
1150Amnesty International: Kidnapping performance for human rights in movie theater

Dwie osoby zostaja porwane w trakcie seansu. Co robisz?

Największy problem organizacji charytatywnych i pro-bono to zainteresowanie osób, które mają zupełnie inne problemy i styl życia, czymś co ich nie dotyka. O ile relatywnie łatwo jest rzucić złotówkę dla Owsiaka, o tyle prawdziwe zaangażowanie i troska o dobro np. dzieci z Afryki to już sprawa znacznie trudniejsza. Możemy wczuć się w Polskie dzieci, które potrzebują inkubatorów, ale myśl o wiecznie głodujących osobach cały kontynent dalej jest mimo wszystko trudniejsza w materializacji. 

Podobny problem ma też oczywiście Amnety International. Zainteresowanie więźniami politycznymi i osobami niesłusznie skazanymi za niepopełnione zbrodnie zapewne nie trafi na szczyt listy "moje myśli na dziś" typowego europejczyka. Dlatego też myślę sobie, że takie ambienty jak ten mają bardzo bardzo dużą szansę zmienić tę sutację. Jeżeli jakaś sprawa mnie bezpośrednio nie dotyczy, łatwo nie patrzeć. Jeżeli coś przeżyję, biorę w czymś udział, wzrok odwrócić znacznie trudniej. 


Wieczór filmowy w kinie. Nagle do sali filmowej wdziera się grupa zamaskowanych ludzi. Zaczynają wyciągać z sali przemocą jednego z widzów. Ktoś inny wstaje i protestuje. Wkrótce zamaskowani osobnicy także i tego delikwenta ciągną ze sobą. Na koniec widownia oddycha spokojnie. Całość to ostrożnei skonstruowany spot Amnesty International. 


Powyższa kampania przeprowadzona została na Ukrainie. Akurat na terenach post-sowieckich rzeczywistość nieprawnych aresztowań jest znana i ludzie tam żyjący nie mają aż tak trudnego zadania wyobrażając sobie podobny scenariusz, ale gdyby taki spot zaaranżować w kraju, gdzie prawa ludzkie nigdy nie były łamane, siła rażenia pewnie byłaby znacznie wyższa. 


/asioAgencja: Tabasco     Marka: Amnesty International
Źródło: adsoftheworld.com     Kraj: Ukraina    
Autor:
0
0
1150

Średnia ocena:3
Suma ocen: 0


LOSOWY AMBIENT MEDIA NASTĘPNY AMBIENT MEDIADodaj komentarz:
Pola oznaczone * są wymagane


Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Administrator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Zobacz regulamin komentowania i dodawania opinii.

Dodane komentarze:
Nie ma jeszcze komentarzy tego ambientu. Dodaj go jako pierwszy.Podobne ambient media


Wszystkie podobne »Popularne tagiZobacz najczęściej oglądane w tej kategorii
Dodaj ambient
Twórz z nami serwis Ambientising.pl Podziel się z czytelnikami ciekawym przykładem reklamy ambientowej.
DODAJ AMBIENT
Newsletter
Zapisując się otrzymasz co tydzień 5 najlepiej ocenianych ambientów minionego tygodnia. Bądź na bieżąco z reklamą ambientową.