Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz zablokować cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Poleć ambient znajomemu
Kategoria
Czas dodania
Sortowanie
Newsletter

5 najlepszych ambientów każdego tygodnia - zapisz się!
Dodano: 27.01.2018
Kategoria: charity ambient media
4
0
1934Sztuka Dobro Czynna

Agencja reklamowa Cheil Poland chciała udowodnić poprzez swój ambient, że wszystkie treści publikowane w Internecie, niezależnie od ich wydźwięku, można zamienić w coś dobrego.
W tym celu zaprojektowano robota, który przy pomocy algorytmu interpretującego wpisy dotyczące WOŚP stworzył wyjątkowy obraz. Efekt końcowy projektu ? obraz o wymiarach 200 x 200 cm ? został podzielony na dwie części. Jedna połowa obrazu została wystawiona na sprzedaż na oficjalnej aukcji Allegro Charytatywni, którą można znaleźć tutaj: aukcje.wosp.org.pl/sztuka-dobro-czynna-i6045301
Druga część obrazu zostanie przeznaczona na akcję crowdfundingową. Do współpracy przy tworzeniu obrazu zaproszono beneficjentów WOŚP jak i osoby na co dzień pracujące ze sprzętem ofiarowanym przez fundację. Zaangażowani w akcję czytając do mikrofonu internetowe komentarze, wprawiali maszynę w ruch. Wśród nich znaleźli się między innymi mama Nikoli urodzonej z wadą serduszka, rehabilitantka Martyna oraz Ola i Krzysiek, którzy urodzili się z dużymi problemami zdrowotnymi, a dziś prowadzą aktywne i szczęśliwe życie.
Na działanie robota wpływ miały trzy warstwy. Pierwsza to tekstowa, analizująca konstrukcję komentarza na podstawie liczby wyrazów i znaków. Druga to warstwa znaczeniowa, która odpowiadała za analizę znaczenia słów, częstotliwość i lokalizację występowania wyrazów kluczowych. Natomias trzecim składnikiem była warstwa emocjonalna, tworzona na podstawie dźwięku z odczytu wpisu przez beneficjentów WOŚP.

Nadzór artystyczny nad projektem sprawował Jakub Cikała, wykładowca ASP w Katowicach, jednocześnie będący współautorem algorytmu. Pomysłodawca przedsięwzięcia wspólnie z firmą Netizens stworzył robota-malarza.Agencja: Cheil Poland, Netizens     Marka: WOŚP
Kraj: Polska    
Autor:
4
0
1934

Średnia ocena:5
Suma ocen: 4


LOSOWY AMBIENT MEDIA NASTĘPNY AMBIENT MEDIADodaj komentarz:
Pola oznaczone * są wymagane


Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Administrator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Zobacz regulamin komentowania i dodawania opinii.

Dodane komentarze:
Nie ma jeszcze komentarzy tego ambientu. Dodaj go jako pierwszy.Podobne ambient media


Wszystkie podobne »Popularne tagiZobacz najczęściej oglądane w tej kategorii
Dodaj ambient
Twórz z nami serwis Ambientising.pl Podziel się z czytelnikami ciekawym przykładem reklamy ambientowej.
DODAJ AMBIENT
Newsletter
Zapisując się otrzymasz co tydzień 5 najlepiej ocenianych ambientów minionego tygodnia. Bądź na bieżąco z reklamą ambientową.