Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz zablokować cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Poleć ambient znajomemu
Kategoria
Czas dodania
Sortowanie
Newsletter

5 najlepszych ambientów każdego tygodnia - zapisz się!
Dodano: 19.01.2018
Kategoria: street ambient media
2
0
1860W Warszawie powstanie miejsce upamiętnienia nieudolności urzędniczej

Mieszkaniec Warszawy chce stworzyć ambient przeciwko urzędowi. Projekt Niedasie ma upamiętnić "figle płatane przez urzędników"
Środki finansowe na budżet partycypacyjny potrzebne na realizację pomysłów mieszkańców pochodzą z budżetów poszczególnych dzielnic. Nie są to więc dodatkowe pieniądze, tylko część budżetu dzielnicy przeznaczona do rozdysponowania bezpośrednio przez mieszkańców. Warszawiacy wciąż mogą zgłaszać projekty w ramach budżetu partycpacyjnego - termin upływa 22-tego stycznia. Zazwyczaj wnioski były dość standardowe takie jak budowa otwartych siłowni, powstanie ciągu pieszo-rowerowego, postawienie pudełka wody pitnej dla zwierząt, dorosłych i dzieci itp.


Jedne ze wniosków bardzo różni się od poprzednich. Projekt Niedasie ma uppamiętnić "figle płatane przez urzedników" wszystkim mieszkańcom, którzy zaangażowali się w pisanie i promowanie wniosków wierząc, że poprzez budżet partycypacyjny są w stanie zmienić swoją okolicę. Istalacja Michała Kostrzewa, projektu nr 246 - "Miejsce upamiętnienie nieudolności urzędniczej >>Niedasie<< zrobione symbolicznej dykty", miałaby stanąć na Żoliborzu, u zbiegu ulic Rydygiera i Anny German.


Centralną czescią instalacji miałyby być koślawe i pochyłe piłkarzyki nawiązujące do zakupu sprzętu rekreacyjngo z projektu 1401/2016 - "Zieleń i rekrecja na Żoliborzu Południowym".


W swoim uzasadnieniu wniosku, autor projektu napisał, że mieszkańcy Żoliborza ze względu na braki w infrastrukturze zawsze aktywnie angażowali się w tworzenie wniosków do budżetu partycypacyjnego. Zdaniem pomysłodawcy, większośc zrealizowanych projektów nie służy mieszkańcom, a powstały w sposób nastawiony jedynie na "odhaczenie". Wstępny kosztorys projektu Niedasie to 1800 zł.Marka: Warszawa
Źródło: f5, twojbudzet.um.warszawa.pl     Kraj: Polska    
Autor:
2
0
1860

Średnia ocena:5
Suma ocen: 2


LOSOWY AMBIENT MEDIA NASTĘPNY AMBIENT MEDIADodaj komentarz:
Pola oznaczone * są wymagane


Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Administrator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Zobacz regulamin komentowania i dodawania opinii.

Dodane komentarze:
Nie ma jeszcze komentarzy tego ambientu. Dodaj go jako pierwszy.Podobne ambient media


Wszystkie podobne »Popularne tagiZobacz najczęściej oglądane w tej kategorii
Dodaj ambient
Twórz z nami serwis Ambientising.pl Podziel się z czytelnikami ciekawym przykładem reklamy ambientowej.
DODAJ AMBIENT
Newsletter
Zapisując się otrzymasz co tydzień 5 najlepiej ocenianych ambientów minionego tygodnia. Bądź na bieżąco z reklamą ambientową.