Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz zablokować cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Poleć ambient znajomemu
Kategoria
Czas dodania
Sortowanie
Newsletter

5 najlepszych ambientów każdego tygodnia - zapisz się!
Dodano: 21.12.2017
Kategoria: street ambient media
5
0
2755Muzyczny tunel w Katowicach

Kiedyś utożsamiane było z neonami i kolorowymi światłami. Ten wizerunek wraca do łask. Ta instalacja podkreśla, jak wielobarwne jest stolica Górnego Śląska.
UNESCO, czyli United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization to organizacja wyspecjalizowana ONZ, której podstawowym celem jest wspieranie współpracy międzynarodowej w dziedzinie kultury, sztuki i nauki, a także wzbudzanie szacunku dla praw człowieka, bez względu na kolor skóry, status społeczny i religię. Decyzją Iriny Bokovej, Dyrektor Generalnej UNESCO, Katowice zostały Miastem Kreatywnym UNESCO jako Miasto Muzyki. W związku z tym, w przejściu pod torami kolejowymi między ul. Wojewódzką i Tylną Mariacką został odmieniony dzięki chorzowskiej fundacji antyRAMA i programowi Muzykogranty Katowice Miasto Muzyki UNESCO.

 

„Muzyczny tunel” to instalacja artystyczno-muzyczna w tunelu łączącym ul. Tylną Mariacką i Wojewódzką. Tunel między tymi ulicami był jednym z najbardziej obskurnych miejsc w centrum. Przed kilku laty obie jego ściany pokryły murale. Jeden, autorstwa Magdaleny Kopaniszyn, promował trzy powstania śląskie, drugi opowiadał o lokalnych bohaterach i przedstawiał sceny z życia Henryka Sławika, Teresy Baranowskiej, Wawrzyńca Hajdy, Józefa Pukowca, Adama Piwowara, Jadwigi Markowej, Władysława Kiełbasy, Henryka Flame i Stanisławy Dziug – Waś. Wtunelu zamalowano zniszczone przez wandali i czas murale i graffiti, zamontowano kolorowe światła i zawieszono blisko 2 000 plastikowych rurek.

- Prace projektowe nad instalacją rozpoczęliśmy już w listopadzie – mówi Amanda Kędzierska z antyRamy. - Najpierw ustaliliśmy, jaki efekt chcemy uzyskać. Zdecydowaliśmy, że będzie to tunel muzyczny, ta instalacja miała wydawać dźwięk. I to udało się osiągnąć dzięki rurkom. Jednocześnie wzięliśmy pod uwagę, że w okolicy są kamienice, więc staraliśmy się, aby dźwięki nie były uciążliwe dla mieszkańców – dodaje. 

Autorzy ambient media zakładają, że wielobarwna instalacja przetrwa rok. Marka: Katowice Miasto Muzyki UNESCO
Źródło: dziennikzachodni.pl - Justyna Przybytek, facbook.pl/Katowicemiastoogrodow     Kraj: Polska    
Autor:
5
0
2755

Średnia ocena:5
Suma ocen: 5


LOSOWY AMBIENT MEDIA NASTĘPNY AMBIENT MEDIADodaj komentarz:
Pola oznaczone * są wymagane


Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Administrator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Zobacz regulamin komentowania i dodawania opinii.

Dodane komentarze:
Nie ma jeszcze komentarzy tego ambientu. Dodaj go jako pierwszy.Podobne ambient media


Wszystkie podobne »Popularne tagiZobacz najczęściej oglądane w tej kategorii
Dodaj ambient
Twórz z nami serwis Ambientising.pl Podziel się z czytelnikami ciekawym przykładem reklamy ambientowej.
DODAJ AMBIENT
Newsletter
Zapisując się otrzymasz co tydzień 5 najlepiej ocenianych ambientów minionego tygodnia. Bądź na bieżąco z reklamą ambientową.