Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz zablokować cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Poleć ambient znajomemu
Kategoria
Czas dodania
Sortowanie
Newsletter

5 najlepszych ambientów każdego tygodnia - zapisz się!
Dodano: 30.08.2017
Kategoria: museum ambient media
0
0
1109Jeden ze 100, czyli złote kule unoszą się nad Gdańskiem

Nad Gdańskiem lewitują złote kule. To ambient media znanego dzieła sztuki.
Rok 2017 to rok Hansa Memlinga w Gdańsku. W zbiorach Muzeum Narodowego znajduje się jeden z najbardziej rozpoznawalnych obrazów artysty - "Sąd Ostateczny". To też jeden z najcenniejszych dzieł w zbiorach polskich muzeów narodowych.
"Sąd Ostateczny" Memlinga stał się motywem przewodnim kilkudziesięciu wydarzeń artystycznych, kulturanych jak i naukowych, przygotowujących przez instytucje kultury województwa pomorskiego, w tym Muzeum Narodowe w Gdańsku. Wszystkie te wydarzenia dostały wspólną nazwę - "Sąd Ostateczny Hansa Memling. JEDEN ze 100 najważniejszych obrazów w sztuce dawnej".
W ten sposób chcemy zwrócić uwagę niezwykłą rangę obrazu Memlinga, który spełnia kryteria arcydzieła malarskiego, wyczerpując chociażby formułę arcydzieła opisaną triadą pojęć św. Tomasza z Akwinu: 'By rzecz była piękna, trzeba trzech właściwości: całkowitości, harmonii i jasności' ? czytamy na stronie jedenze100.pl
W ramach projektu "Jeden ze 100" muzeum przygotowuje dla mieszkańców i turystów Gdańska bogata ofertę wyarzeń kulturalnych i rtystycznych. Jedną z nich jest złoty tramwaj, który pod koniec lipca wyjechał na gdańskie ulice. Użyty kolor jest wraźnym nawiązaniem do złotej kuli, na której stoi Jezus na obrazie Hansa Memlinga. Motyw kuli pojawia się także na plakatach promujących Rok Memlinga. Swoim ogromem m.in. przysłanai gdańskie żurawie na stoczni czy tez wpada przez dach na Ergo Arenę. Dlaczego akurat posłużono się tym motywem z obrazu?
Dowiemy się tego w ostatnich dniach sierpnia. Mamy nadzieję, że wzbudzimy w ten sposób zainteresowanie mieszkańców, że będą mieli własne pomysły na temat tego, jak powiązać dzieło Memlinga z elementami kampanii. Zależy nam na dyskusji na ten temat ? mówi Małgorzata Posadzka.


Marka: Muzeum Narodowe w Gdańsku
Kraj: Polska    
Autor:
0
0
1109

Średnia ocena:3
Suma ocen: 0


LOSOWY AMBIENT MEDIA NASTĘPNY AMBIENT MEDIADodaj komentarz:
Pola oznaczone * są wymagane


Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Administrator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Zobacz regulamin komentowania i dodawania opinii.

Dodane komentarze:
Nie ma jeszcze komentarzy tego ambientu. Dodaj go jako pierwszy.Podobne ambient media


Wszystkie podobne »Popularne tagiZobacz najczęściej oglądane w tej kategorii
Dodaj ambient
Twórz z nami serwis Ambientising.pl Podziel się z czytelnikami ciekawym przykładem reklamy ambientowej.
DODAJ AMBIENT
Newsletter
Zapisując się otrzymasz co tydzień 5 najlepiej ocenianych ambientów minionego tygodnia. Bądź na bieżąco z reklamą ambientową.