Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz zablokować cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Poleć ambient znajomemu
Kategoria
Czas dodania
Sortowanie
Newsletter

5 najlepszych ambientów każdego tygodnia - zapisz się!
Dodano: 14.07.2017
Kategoria: non-commercial ambient media
2
0
1577Replika greckiego Partenonu w Niemczech

W niemieckiej miejscowości Kassel w Niemczech wybudowano replikę greckiego Partenonu. Tym razem "świątynia" powstała w ramach ambient media i ma służyć wolności słowa.
Co 5 lat niemieckie Kassel zamienia się w modne miejsce światowej sztuki. Wtedy odbywa sę tam międzynarodowa wystawa sztuki Documenta zapoczątkowana przez profesora i artystę Arnolda Bode'a w 1955 roku.
Początkowo inicjatywa powstała po to, aby prezentować dzieła sztuki zakazane przez nazistów. Wkrótce zamieniła się w jedno z najważniejszych światowych wystaw sztuki współczesnej i nowoczesnej. W tym roku podczas imprezy miał miejsce również ambient. Może i nie o promocję konkretnej marki tutaj chodzi, ale o promowanie wolności.
Instalacja Marty Minujin została zbudowana z 100 000 zakazanych książek i ma na celu zakwestionowanie cenzury zarówno tej w przeszłości jak i z teraźniejszości. "Parteon Książek" zaznacza tegoroczny temat wiodący impezy "Ucząc się od Aten". Instalacja stoi na placu, gdzie kiedyś naziści palili tysiące "nie-niemieckich" książek podczas akcji przeciwko nie-niemieckiemu duchowi w 1933 roku.
Konstrukcja powstała dokładnie w tych samych wymiarach, co prawdziwy Partenon. Oparta jest o kolumny zawierające setki tytułów. Można tam znaleźć m.in. "Szatańskie wersy" Salmana Rushdie'go z 1988 czy też "Przygody Tomka Sawyera" autorstwa Marka Twaina. Każda z publikacji zapakowana jest w folię, tak aby zapobiec książki przed zniszczeniem. Wkrótce dzieła zostaną rozdane zwiedzający, gdy tylko instalacja zostanie rozebrana.


Agencja: Marta Minujín    
Źródło: meidumpubliczne.pl     Kraj: Niemcy    
Autor:
2
0
1577

Średnia ocena:5
Suma ocen: 2


LOSOWY AMBIENT MEDIA NASTĘPNY AMBIENT MEDIADodaj komentarz:
Pola oznaczone * są wymagane


Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Administrator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Zobacz regulamin komentowania i dodawania opinii.

Dodane komentarze:
Nie ma jeszcze komentarzy tego ambientu. Dodaj go jako pierwszy.Podobne ambient media


Wszystkie podobne »Popularne tagiZobacz najczęściej oglądane w tej kategorii
Dodaj ambient
Twórz z nami serwis Ambientising.pl Podziel się z czytelnikami ciekawym przykładem reklamy ambientowej.
DODAJ AMBIENT
Newsletter
Zapisując się otrzymasz co tydzień 5 najlepiej ocenianych ambientów minionego tygodnia. Bądź na bieżąco z reklamą ambientową.