Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz zablokować cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Poleć ambient znajomemu
Kategoria
Czas dodania
Sortowanie
Newsletter

5 najlepszych ambientów każdego tygodnia - zapisz się!
Dodano: 09.07.2017
Kategoria: non-commercial ambient media
0
0
2181Biblioteka z opakowań po lodach

Współczynnik analfabetyzmu i liczba osób, które porzucają szkołę są w Indonezji na wysokim poziomie. Jak w tym ambient media zachęcono lokalną społeczność w Bandbung do czytania?
W Indonezji postała darmowa mikrobliblioteka stworzona z 2 tysięcy opakowań po lodach. Biblioteka jest dostępna dla wszystkich mieszkańców. Można tam nie tylko poczytać w spokoju książę, ale także skorzytastać z różnorodnej oferty darmowych kursów. Budynek z recyklingu został ulokowany na niewielkim placu, gdzie zazwyczaj odbwają się lokalne imprezy, spotkania towarzyskie oraz zajęcia sportowe. W ten sposób twórcy mają nadzieję, że budynek stanie się centrum kulturalnym dla okolicznych mieszkańców.
- Nie chcieliśmy za bardzo przebudowywać miejsca, do którego byli przyzwyczajeni, tylko osłonić je przed deszczem, a przy okazji wybudować bibliotekę - tłumaczą projektanci SHAU Bandung, twórcy projektu.
Najpierw wznieśli betonowy podest z piętrem, podtrzymywany przez stalowe belki. Następnie twórcy zaczęli szukać materiałów, którymi mogliby wyłożyć fasadę. - Musiały one przepuszczać światło, umożliwiać wentylację i, co równie ważne, być stosunkowo tanie - dodają. - Tak też wpadliśmy w końcu na pomysł wykorzystania pudełek po lodach. Nie dość, że przywoływały przyjemne skojarzenia, to jeszcze stosunkowo łatwo się na nich pracowało, bo zostały zrobione ze sztywnego, wytrzymałego plastiku - wspominają przedstawiciele SHAU Bandung.
Niektóre z pudełek umieszczono denkiem do środka biblioteki, inne na zewnątrz. W ten sposób projektanci posługując się kodem binarnym, czyli opartym na cyfrach 0 i 1, w tym przypadku przypisanym odpowiednio do wierzchu lub dna pudełka. Inicjatorzy akcji ułożyli dla mieszkańców przesłanie zaproponowane przez burmistrza Bandungu, Ridwana Kamila. Ze wzoru na fasadzie można odczytać wiadomość: "Buku adalah jendela dunia'" co oznacza "Książki to okna na świat?.

 

 Marka: SHAU Bandung
Źródło: forbes.pl     Kraj: Indonezja    
Autor:
0
0
2181

Średnia ocena:3
Suma ocen: 0


LOSOWY AMBIENT MEDIA NASTĘPNY AMBIENT MEDIADodaj komentarz:
Pola oznaczone * są wymagane


Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Administrator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Zobacz regulamin komentowania i dodawania opinii.

Dodane komentarze:
Nie ma jeszcze komentarzy tego ambientu. Dodaj go jako pierwszy.Podobne ambient media


Wszystkie podobne »Popularne tagiZobacz najczęściej oglądane w tej kategorii
Dodaj ambient
Twórz z nami serwis Ambientising.pl Podziel się z czytelnikami ciekawym przykładem reklamy ambientowej.
DODAJ AMBIENT
Newsletter
Zapisując się otrzymasz co tydzień 5 najlepiej ocenianych ambientów minionego tygodnia. Bądź na bieżąco z reklamą ambientową.