Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz zablokować cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Poleć ambient znajomemu
Kategoria
Czas dodania
Sortowanie
Newsletter

5 najlepszych ambientów każdego tygodnia - zapisz się!
Dodano: 20.06.2017
Kategoria: non-commercial ambient media
3
0
1425Babcie na Facebook Live opowiadają o ginącej tradycji

Młodzi, zafascynowani kulturą Zachodu i starsi, kultywujący dawne tradycje - na Facebook Live odbył się zaskakujący ambient media, mający na celu połączyć dwa żyjące pokolenia.
Przed kamerami zaprezentowały się przedstawicielki wiosek dzikich Karpat Południowych, będących kolebką rumuńskiej kultury i tradycji rzemieślniczych. Dwie seniorki były głównymi bohaterkami kampanii społecznej Vodafone Romania, mającej na celu ochronę zapomnianych tradycji i ginących zawodów. W zgodzie z hasłem: "cudze chwalicie, swojego nie znacie", rumuńskie seniorki wystąpiły na relacji live na Facebooku. Live starszyzny wygenerował ponad 2 mln wyświetleń. Skąd to wielkie zainteresowanie?
Kobiety zajmują się robieniem płaszczy z owczej skóry, malowaniem ikon na drewnie i szkle oraz kultywowaniem ostatniej z żyjących pieśniarek doiny, czyli rumuńskiej pieśni lirycznej. Bohateki przedsięwzięcia mówiły m.in. o tym, że dzisiejsi młodzi ludzie chętniej sięgają po kulturę innych, najczęściej zachodnich państw, choć ich własna jest bardzo bogata. Młodzi użytkownicy Facebooka zadawali starszym kobietom pytania dotyczące miłości, radzenia sobie ze stresem czy też sposobów na długowieczność. Niekiedy seniorkom proponowano również komercyjną współpracę - jedna wzięła udział w produkcji klipu rapera CRBL, inna pomogła w projektowaniu linii ubrań Dorin Negrau.

 Marka: Vodafone Romania
Kraj: Rumunia    
Autor:
3
0
1425

Średnia ocena:5
Suma ocen: 3


LOSOWY AMBIENT MEDIA NASTĘPNY AMBIENT MEDIADodaj komentarz:
Pola oznaczone * są wymagane


Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Administrator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Zobacz regulamin komentowania i dodawania opinii.

Dodane komentarze:
Nie ma jeszcze komentarzy tego ambientu. Dodaj go jako pierwszy.Podobne ambient media


Wszystkie podobne »Popularne tagiZobacz najczęściej oglądane w tej kategorii
Dodaj ambient
Twórz z nami serwis Ambientising.pl Podziel się z czytelnikami ciekawym przykładem reklamy ambientowej.
DODAJ AMBIENT
Newsletter
Zapisując się otrzymasz co tydzień 5 najlepiej ocenianych ambientów minionego tygodnia. Bądź na bieżąco z reklamą ambientową.