Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz zablokować cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Poleć ambient znajomemu
Kategoria
Czas dodania
Sortowanie
Newsletter

5 najlepszych ambientów każdego tygodnia - zapisz się!
Dodano: 07.06.2017
Kategoria: street ambient media
2
0
946Oddaj swój trawnik

Z pozoru niewinny ambient media - ludzie zmieniają nieużywane miejskie trawniki w ogrody warzywne. Po co?
Organizacja Fleet Farmlettes prowadzi innowacyjny program, w ramach którego uczestnicy ambient media przekazują jej w posiadanie swój trawnik. W zamian za to zostanie on przekształcony w ogród warzywny z prawdziwego zdarzenia.
Autorami przedsięwzięcia jest organizacja Fleet Farmlettes, powstała w Orlando w 2014 roku. Nadrzędnym celem jej działań jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla poczas produkcji i dystrybucji żywności. Szacuje się, że z nim posiłek trafi na stół amerykańskiej rodziny, to musi pokonać drogę ok. 1,5 tysiąca mil. Ponadto blisko jedna trzecia gazów cieplarnianych w Ameryce emitowana jest podczas procesów niezbędnych o produkcji jak i transportu jedzenia. Członkowie organizacji poprzez ten ambient media chcą obniżyć te alarmujące liczby.
Wzięcie udziału w przedsięwzięciu nie jest takie proste. Przystąpienie do programu wiąże się z podpisaniem dwuletniej umowy i przekazaniem kwoty 500 dolarów na pokrycie kosztów rozpoczęcia działalności. Wówczas Fleet Farmlettes będzie w pełni odpowiedzialna za odpowiednie utrzymanie terenu. Dwa razy w miesiącu wolontariusze będą odwiedzać uczestników ambient media i zajmować się m.in. zbieraniem i sadzeniem warzyw.
Oczywiście każdy kto przekazał swój trawnik, będzie mógł zachować za darmo ustaloną część zbiorów. Reszta trafi na lokalne targi. Co warto zaznaczyć, projekt jest w pełni ekologiczny. Nawet produkty będą przewożone wyłącznie rowerami, co pozwoli całkowicie wyeliminować problem emisji gazów cieplarnianych. Kwota uzyskana ze sprzedaży będzie w całości przekazywana organizacji na pokrycie kosztów związanych z uprawą ogrodów.


Marka: Fleet Farmlettes
Kraj: USA    
Autor:
2
0
946

Średnia ocena:5
Suma ocen: 2


LOSOWY AMBIENT MEDIA NASTĘPNY AMBIENT MEDIADodaj komentarz:
Pola oznaczone * są wymagane


Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Administrator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Zobacz regulamin komentowania i dodawania opinii.

Dodane komentarze:
Nie ma jeszcze komentarzy tego ambientu. Dodaj go jako pierwszy.Podobne ambient media


Wszystkie podobne »Popularne tagiZobacz najczęściej oglądane w tej kategorii
Dodaj ambient
Twórz z nami serwis Ambientising.pl Podziel się z czytelnikami ciekawym przykładem reklamy ambientowej.
DODAJ AMBIENT
Newsletter
Zapisując się otrzymasz co tydzień 5 najlepiej ocenianych ambientów minionego tygodnia. Bądź na bieżąco z reklamą ambientową.