Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz zablokować cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Poleć ambient znajomemu
Kategoria
Czas dodania
Sortowanie
Newsletter

5 najlepszych ambientów każdego tygodnia - zapisz się!
Dodano: 18.05.2017
Kategoria: moto ambient media
0
0
877Uwaga czerwone!

Pisk opon i krzyki. Nagle coś upada na ziemię. I co dalej w tym ambient media?
4500 osób - tyle pieszych co roku ulega wypadkom drogowym w Paryżu. Zdarzenia z udziałem pieszych najczęściej spowodowane są pośpiechem i ignorowaniem podstawowych zasad ruchu drogowego. The Road Safety Authority of Paris (urząd ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Paryżu) we współpracy z agencją SERVICEPLAN France przygotowało niecodzienną akcję mającą na celu zwrócenie uwagi pieszych na bezpieczeństwo w ruchu miejskim.

 

Ambient stanowił interaktywną instalację, która skutecznie i brutalnie przypomina o podstawowych zasadach przechodzenia przez ulicę. Wówczas, kiedy nieświadomy pieszy wkracza na przejście dla pieszych - na czerwonym wietle - automatycznie uruchamia się mechanizm, imitujący dźwięk zatrzymującego się z piskiem opon pojazdu. W tym samym czasie mechanizm wykonuje również zdjęcie przerażonej osobie. Wówczas na pobliskim billboardzie uczestnicy ambient media mogą zobaczyć swoją pełną strachu twarz wraz z informacją: „Ne prenez pas le risque de voir le mort en face. Traversez en respectant les feux de signalization” (red. „Nie podejmuj ryzyka by spojrzeć śmierci w twarz. Przechodząc przez ulicę zwracaj uwagę na sygnalizację świetlną”).

 

Opinie na temat tego ambient są podzielone ze względu na nieprzyjemny dla odbiorców bądź też uczestników akcji emocji w postaci lęku czy złości. Bądź co bądź, w tym wypadku ich intensywność wydaje się być uzasadniona z uwagi na cel przedsięwzięcia.Agencja: SERVICEPLAN France     Marka: Road Safety Authority France

Autor:
0
0
877

Średnia ocena:3
Suma ocen: 0


LOSOWY AMBIENT MEDIA NASTĘPNY AMBIENT MEDIADodaj komentarz:
Pola oznaczone * są wymagane


Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Administrator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Zobacz regulamin komentowania i dodawania opinii.

Dodane komentarze:
Nie ma jeszcze komentarzy tego ambientu. Dodaj go jako pierwszy.Podobne ambient media


Wszystkie podobne »Popularne tagiZobacz najczęściej oglądane w tej kategorii
Dodaj ambient
Twórz z nami serwis Ambientising.pl Podziel się z czytelnikami ciekawym przykładem reklamy ambientowej.
DODAJ AMBIENT
Newsletter
Zapisując się otrzymasz co tydzień 5 najlepiej ocenianych ambientów minionego tygodnia. Bądź na bieżąco z reklamą ambientową.