Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz zablokować cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Poleć ambient znajomemu
Kategoria
Czas dodania
Sortowanie
Newsletter

5 najlepszych ambientów każdego tygodnia - zapisz się!
Dodano: 18.04.2017
Kategoria: charity ambient media
3
0
1492#prostalinia, czyli polska (nie)etyczna akcja

Maja Bohosiewicz, Michał Szpak, Mateusz Damięcki, Alan Andersz, Sonia, Aneta Zając czy Andrzej Wrona to tylko niektórzy celebryci, którzy wsparli ambient media obywający się w przestrzeni wirtualnej. Akcja budzi kontrowersje. Dlaczego?
Zespół Downa, zwany dawniej mongolizmem, to zespół wad wrodzonych spowodowany obecnością dodatkowego chromosomu 21. Osoby z zespołem Downa mają mniejsze zdolności poznawcze niż średnia w populacji zdrowej; wahają się one od lekkiego do średniego opóźnienia umysłowego. Światowy Dzień Zespołu Downa jest od 12 lat obchodzony 21 marca. Nie jest to przypadkowa data. Zespół Downa polega bowiem na tym, że w 21. parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy.

Niedawno pisaliśmy Wam o akcji przeprowadzonej przez agencję Hungry Man, mającej za zadanie  dowieść, że osoby niepełnosprawne nie chcą, aby reszta społeczeństwa traktowały ich w sposób specjalny, czyli nierówny wobec innych. [ZOBACZ: Może masaż wykonany przez kota?


W Polsce do końca marca można było wziąć udział w akcji charytatywnej, podczas której zbierane będą pieniądze na projekt Stowarzyszenia Bardziej Kochani "Mieszkanie chronione". Ambient miał pomóc usamodzielnić się osobom z zespołem Downa. A
By na konto stowarzyszenia wpłynęło pięć złotych, wystarczyło wykonać zdjęcie przekreślonej dłoni oraz oznaczyć je hashtagiem #LiniaProsta i opublikować w mediach społecznościowych. Organizatorzy ambient media w przestrzeni wirtualnej tłumaczyli motyw akcji tym, iż pojedyncza, prosta i przecinająca dłoń linia to jedna z cech, które mogą wyróżniać osobę z zespołem Downa.


Wydawałoby się, że to akcja w założeniu nie niosąca za sobą żadnych kontrowersji. Jak się okazało, niektóre portale zarzuciły akcji nieuczciwość, bowiem ich organizatorzy akcji wprowadzili niemały chaos informacyjny związany m.in. z podaniem limitu uzbieranej kwoty, do jakiej akcja będzie prowadzona. 
Marka: Stowarzyszenie Bardziej Kochani, lifetime.tv,
Kraj: Polska    
Autor:
3
0
1492

Średnia ocena:5
Suma ocen: 3


LOSOWY AMBIENT MEDIA NASTĘPNY AMBIENT MEDIADodaj komentarz:
Pola oznaczone * są wymagane


Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Administrator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Zobacz regulamin komentowania i dodawania opinii.

Dodane komentarze:
Nie ma jeszcze komentarzy tego ambientu. Dodaj go jako pierwszy.Podobne ambient media


Wszystkie podobne »Popularne tagiZobacz najczęściej oglądane w tej kategorii
Dodaj ambient
Twórz z nami serwis Ambientising.pl Podziel się z czytelnikami ciekawym przykładem reklamy ambientowej.
DODAJ AMBIENT
Newsletter
Zapisując się otrzymasz co tydzień 5 najlepiej ocenianych ambientów minionego tygodnia. Bądź na bieżąco z reklamą ambientową.