Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz zablokować cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Poleć ambient znajomemu
Kategoria
Czas dodania
Sortowanie
Newsletter

5 najlepszych ambientów każdego tygodnia - zapisz się!
Dodano: 02.04.2017
Kategoria: street ambient media
0
0
901Czy poezja może unosić się w powietrzu?

Mieszkając w stolicy nie da się przez cały kwiecień nie przeczytać choć jednego wiersza. Nie jest to primaaprilisowy żart, ale ambient media.

Wczoraj, 1-ego kwietnia w kawiarniach, klubach oraz niezależnych księgarniach, na plakatach, przystankach komunikacji miejskiej, w centrum Warszawy, na ogrodzeniu Łazienek Królewskich pojawiło się 27 tysięcy wierszy. Nie był to żart primaaprilisowy, ale nietypowy rodzaj promocji poezji - pierwsza edycja akcji "Wiersze w mieście", zrodzonej ze znanej kampanii "Wiersze w metrze". Ponad sto kawiarni wydaje kilkanaście tysięcy kubków z kawą „ubranych” w poezję.

– Jacy jesteśmy dziś, my, Europejczycy? Dokąd dążymy? Czy i jak rozumiemy kulturową wspólnotę europejską? – To pytania, które musimy sobie zadawać, jeśli chcemy sprostać wymaganiom czasu próby, w jaki wkroczyliśmy. Czy zadają je sobie, a jeśli tak, to jak na nie odpowiadają poeci? – oto, co przyświecało nam przy formułowaniu tematu projektu „Wierszy w mieście” – mówi Bogusława Sochańska, dyrektorka Duńskiego Instytutu Kultury w Warszawie.

Wiersze, jakie pojawiły się na ulicach stolicy zostały napisane przez szesnastu europejskich poetów. Niektóre z nich zostały stworzone specjalnie na tę okazję. Motywem przewodnim ambient media jest Europa i jej uniwersalne wartości, kolebka kultury oraz przestrzeń, umozliwiająca wymianę myśli. Słowa, które mieszkańcy Warszawy mogą zauważyć w stolicy mają reprezentować różnorodność tradycji, kultury i poglądów Europy. Akcja ma potrwać do końca kwietnia.Marka: Stowarzyszenie Narodowych Instytutów Kultury Unii Europejskiej w Warszawie
Źródło: http://www.um.warszawa.pl/     Kraj: Polska    
Autor:
0
0
901

Średnia ocena:3
Suma ocen: 0


LOSOWY AMBIENT MEDIA NASTĘPNY AMBIENT MEDIADodaj komentarz:
Pola oznaczone * są wymagane


Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Administrator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Zobacz regulamin komentowania i dodawania opinii.

Dodane komentarze:
Nie ma jeszcze komentarzy tego ambientu. Dodaj go jako pierwszy.Podobne ambient media


Wszystkie podobne »Popularne tagiZobacz najczęściej oglądane w tej kategorii
Dodaj ambient
Twórz z nami serwis Ambientising.pl Podziel się z czytelnikami ciekawym przykładem reklamy ambientowej.
DODAJ AMBIENT
Newsletter
Zapisując się otrzymasz co tydzień 5 najlepiej ocenianych ambientów minionego tygodnia. Bądź na bieżąco z reklamą ambientową.