Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz zablokować cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Poleć ambient znajomemu
Kategoria
Czas dodania
Sortowanie
Newsletter

5 najlepszych ambientów każdego tygodnia - zapisz się!
Dodano: 17.01.2017
Kategoria: non-commercial ambient media
3
0
1456ten królik może wszystko!

Króliki na łyżwach, a wśród nich 10-letnia dziewczynka, wraz z setkami dzieci z całej Polski apelują o Zakończenie Epoki Klatkowej Królików w Europie. Dzieci przesyłają rysunki i proszą europosłów, by 25 stycznia zagłosowali za poprawą warunków, w jakich hodowane są zwierzęta. Czy dzieciom uda się ich przekonać?
25 stycznia odbędzie się w Parlamencie Europejskim głosowanie w sprawie ustanowienia minimalnych norm ochrony królików hodowlanych. Każdego roku na naszym kontynencie hoduje się na mięso około 320 milionów królików (w tym nawet 2 miliony w Polsce) - i 99% z nich spędza całe życie w ciasnych klatkach. Klatki, w których trzymane są zwierzęta, są jednymi z najgorszych - zrobione z metalowej siatki, bez żadnych dodatkowych elementów. Króliki nie mogą w nich stać wyprostowane, poruszać się swobodnie, skakać, kopać, czy schować się w ustronnym miejscu. W klatkach zwierzęta nie są w stanie wykonywać żadnych naturalnych dla nich zachowań ani swobodnie się poruszać. Króliki są jednym z najczęściej hodowanych zwierząt w klatkach w UE. Do tej pory nie zostały ustanowione żadne regulacje dotyczące ich hodowli, a to oznacza, że nie ma żadnych przepisów, które chroniłyby króliki.
Dzieci z całej Polski, poruszone losem królików hodowlanych, wysyłają rysunki do europosłów, prosząc ich by zagłosowali właściwie. W akcję zaangażowały się szkoły, przedszkola, domy kultury oraz stowarzyszenia działające na rzecz dzieci. Rysunki przedstawiają życie królików widziane ich oczami: nie są to już ciasne, metalowe klatki, a zwierzęta skaczące po zielonej trawie.
Małgorzata Szadkowska, dyrektor CIWF Polska, komentuje: ?Za półtora tygodnia europosłowie będą głosować w sprawie alternatywnych metod hodowania królików zamiast trzymania ich w klatkach. Wśród głosujących europosłów są też polscy przedstawiciele, do których zwracamy się teraz z prośbą o poparcie. W zeszłym roku złożyliśmy w Parlamencie Europejskim naszą największą petycję w tej sprawie: podpisało się pod nią ponad 600 000 obywateli z całej Unii Europejskiej prosząc o wprowadzenie zakazu hodowania królików w klatkach. Wierzę, że polscy europosłowie podczas głosowania 25 stycznia podejmą właściwą decyzję?.

 

CIWF Polska jest częścią czołowej globalnej organizacji Compassion in World Farming (CIWF) działającej na rzecz poprawy losu zwierząt hodowlanych. Organizacja powstała 50 lat temu. CIWF zmienia prawo oraz publikuje materiały pokazujące, jak traktowane są zwierzęta hodowlane. Polski oddział CIWF istnieje od 2013 roku.Marka: CIWF
Kraj: Polska    
Autor:
3
0
1456

Średnia ocena:5
Suma ocen: 3


LOSOWY AMBIENT MEDIA NASTĘPNY AMBIENT MEDIADodaj komentarz:
Pola oznaczone * są wymagane


Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Administrator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Zobacz regulamin komentowania i dodawania opinii.

Dodane komentarze:
Nie ma jeszcze komentarzy tego ambientu. Dodaj go jako pierwszy.Podobne ambient media


Wszystkie podobne »Popularne tagiZobacz najczęściej oglądane w tej kategorii
Dodaj ambient
Twórz z nami serwis Ambientising.pl Podziel się z czytelnikami ciekawym przykładem reklamy ambientowej.
DODAJ AMBIENT
Newsletter
Zapisując się otrzymasz co tydzień 5 najlepiej ocenianych ambientów minionego tygodnia. Bądź na bieżąco z reklamą ambientową.