Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz zablokować cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Poleć ambient znajomemu
Kategoria
Czas dodania
Sortowanie
Newsletter

5 najlepszych ambientów każdego tygodnia - zapisz się!
Dodano: 25.08.2016
Kategoria: travel ambient media
2
0
1736Dbaj o naturę jak natura dba o Ciebie

Reklamodawcy podczas lata nie śpią i w pełni wykorzystują kontekst wakacyjnego odpoczynku. Tym razem w ambient media Żywiec Zdrój skłania plażowiczów do... sprzątania po sobie.
Na helskiej plaży od strony miejskiej w dniach 17-23 sierpnia zorganizowano ambient media. Taki dobór lokalizacji gwarantował twórcom duża ilość osób w sezonie turystycznym. W końcu kto nie marzy o morskiej kąpieli podczas upału? Niestety takie okoliczności sprzyjają pozostawianiu przez turystów pustych opakowaniach po napojach w miejscu odpoczynku. Żywiec Zdrój postanowił zmotywować odpoczywających do sprzątania po sobie. Marka chciała dać jedynie impuls do tego, aby każdy mógł się zaangażować w przedsięwzięcie z własnej nieprzymuszonej woli i trzeba przyznać, że udało jej się to.
Na helskiej plaży ustawiono specjalny nośnik składający się z dwóch kontenerów, postawionych jeden na drugim.W dolnym kontenerze twórcy ambientu ustawili dwa zestawy sprzężonych ze sobą automatów. Co ważne, po raz pierwszy w Polsce połączono automat do revers vendingu z automatem vendingowym.
Automat do revers vendingu służył do wrzucania pustych opakowań, natomiast ten drugi do odbioru pełnych butelek wody Żywiec Zdrój. Urządzenia zostały skomunikowane przez agencję K2 w najprostszy możliwy sposób, tak, aby konsument musiał jedynie wrzucić puste opakowanie, automatycznie uruchamiające wydanie pełnej i zimnej butelki wody Żywiec Zdrój o pojemności 0,5 litra. Ponadto na górnym kontenerze zamocowany został ekran LED o powierzchni 16 m?, na którym emitowane były materiały reklamowe spójne z kampanią.
Ambient spotkał się ze sporym zainteresowaniem plażowiczów. W ciągu 7 dni poddanych recyclingowi zostało 13 615 pustych opakowań, a automaty vendingowe wydały taką samą ilość pełnych butelek. Zwrócono 10 107 opakowań PET, 1427 puszek aluminiowych oraz 186 butelek szklanych. Nie tylko z helskiej plaży zniknęły puste opakowania, ale też ze wszystkich pozostałych otaczających Hel. Zapewne helska plaża, dzięki temu przedsięwzięciu, była jednym z najczystszych miejsc polskiego wybrzeża. Naszej redakcji ambient przypadł do gustu zważywszy na to, że chodzi w nim o zmianę podejścia i zdobycia wiedzy, w jaki prosty sposób możemy pomóc na­tu­rze, dostając od niej jeszcze więcej.


Agencja: K2     Marka: Żywiec Zdrój
Źródło: media.k3.pl     Kraj: Polska    
Autor:
2
0
1736

Średnia ocena:5
Suma ocen: 2


LOSOWY AMBIENT MEDIA NASTĘPNY AMBIENT MEDIADodaj komentarz:
Pola oznaczone * są wymagane


Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Administrator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Zobacz regulamin komentowania i dodawania opinii.

Dodane komentarze:
Nie ma jeszcze komentarzy tego ambientu. Dodaj go jako pierwszy.Podobne ambient media


Wszystkie podobne »Popularne tagiZobacz najczęściej oglądane w tej kategorii
Dodaj ambient
Twórz z nami serwis Ambientising.pl Podziel się z czytelnikami ciekawym przykładem reklamy ambientowej.
DODAJ AMBIENT
Newsletter
Zapisując się otrzymasz co tydzień 5 najlepiej ocenianych ambientów minionego tygodnia. Bądź na bieżąco z reklamą ambientową.