Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz zablokować cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Poleć ambient znajomemu
Kategoria
Czas dodania
Sortowanie
Newsletter

5 najlepszych ambientów każdego tygodnia - zapisz się!
Dodano: 30.06.2016
Kategoria: non-commercial ambient media
3
0
921Co byś zrobił, gdybyś zobaczył 6-letnią dziewczynkę samą na ulicy?

Wydawałoby się, że niezależene od swojego wyglądu, dzieci wzbudzają taką samą troskę u dorosłych. W tym ambient media udowodniono, jak bardzo się mylimy.
UNICEF przeprowadził eksperyment. Na ulice gruzińskiej stolicy postawiono kilkuletnią dziewczynkę. Stała bez opieki, czasami krążyła po restauracji zagadując gości. Najpierw schludnie ubrana - wówczas rekcje gości były pozytywne. Ludzie interesowali się jej losem, kierowali przyjane uśmiechy w stronę dziewczynki. Innym razem, dziewczynka była ubrana w pobrudzone i zużyte ubrania, ale wciąż zachowywała się tak samo. Tym razem ludzie omijali ją i nie spotkała się z jakiekolwiek zainteresowaniem.
Poprzez ten ambient światowa organizacja przypomina, że miliony dzieci na świecie żyje w ubóstwie. Reakcje z drugiej części eksperymentu, z jakimi spotkała się mała aktorka o imieniu Anano, są dla tych dzieci codziennością.
Eksperyment spotkał się z różną reakcją. Jedni uznali, że takie zachowanie nie powinno mieć miejsca, że ludzie powinni reagować z zainteresowaniem na każde dziecko - pytać czy się zgubiło i gdzie są jego rodzice. Wszystko jedno, czy jest czyste, czy brudne. Dziecko jest dzieckiem niezależnie od tego w co jest ubrane - pisali.

 Pod koniec filmu można zauważyć, jak jeden z mężczyzn wzywa nawet obsługę i żąda, żeby „wyprowadzić stąd to dziecko” . Wtedy 6-latka nie wytrzymuje obciążenia i wybucha płaczem. Biegnie zapłakana w kierunku dorosłych, monitorujących, co się z nią dzieje. Eksperyment został przerwany, bo Anano zrobiło się bardzo przykro - czytamy. 

 Marka: UNICEF
Kraj: Gruzja    
Autor:
3
0
921

Średnia ocena:5
Suma ocen: 3


LOSOWY AMBIENT MEDIA NASTĘPNY AMBIENT MEDIADodaj komentarz:
Pola oznaczone * są wymagane


Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Administrator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Zobacz regulamin komentowania i dodawania opinii.

Dodane komentarze:
Nie ma jeszcze komentarzy tego ambientu. Dodaj go jako pierwszy.Podobne ambient media


Wszystkie podobne »Popularne tagiZobacz najczęściej oglądane w tej kategorii
Dodaj ambient
Twórz z nami serwis Ambientising.pl Podziel się z czytelnikami ciekawym przykładem reklamy ambientowej.
DODAJ AMBIENT
Newsletter
Zapisując się otrzymasz co tydzień 5 najlepiej ocenianych ambientów minionego tygodnia. Bądź na bieżąco z reklamą ambientową.